Nie warto zabierać się za obstawianie bez dobrego przygotowania technicznego. W tym artykule zrobimy krótki poradnik dla typerów, który pomoże nowym graczom postawić pierwsze kroki na tym niełatwym polu, jakim jest bukmacherka. Oto seria najbardziej przydatnych porad, które pomogą nam osiągnąć sukces.

poradnik typerski za darmo
Garść niezbędnych porad bukmacherskich dla typerów

Kapitał to podstawa przy obstawianiu meczów

Początkowy kapitał, który możemy przeznaczyć na grę może zagwarantować nam sukces. Im większy bankroll tym na więcej możemy sobie pozwolić. Dużo łatwiej zastosować różne taktyki i strategie, gdy mamy nieco więcej do gry. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zbyt wiele, dobrym pomysłem będzie powstrzymanie się na miesiąc lub dwa i uzbieranie dodatkowych pieniędzy.

Pod żadnym pozorem nie zapożyczajmy się jednak, by grać u bukmachera. Początkowe typy będą raczej walką o przeżycie, więc lepiej pogodzić się z tym, że pieniądze, które przelejemy do bukmachera, powinniśmy spisać na straty. 

bonus za darmo w sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Załóżmy konto u kilku bukmacherów

Na początku warto zarejestrować się u kilku bukmacherów. Nie chodzi tu oczywiście o promocję, bo nie oszukujmy się, mało kto będzie w stanie z nich skorzystać i wypełnić wszystkie warunki obrotu. Głównym celem posiadania konta na kilku stronach jest możliwość wyboru jak najlepszego kursu. Każda spółka inaczej wycenia zwycięzcę, więc kursy mogą znacząco się różnić, a jak wiadomo, nawet kilka dodatkowych złotych, które możemy zdobyć, bardzo nam pomoże.

Rejestrując się musimy jednak pamiętać, by korzystać tylko i wyłącznie z usług polskich, legalnych bukmacherów. Ich listę możemy znaleźć na każdej stronie poświęconej zakładom bukmacherskim. Warto także zainteresować się stroną Ministerstwa Finansów, gdzie znajdziemy pełną listę, wraz z wszystkimi pozwoleniami i licencjami na prowadzenie usług bukmacherskim na terenie naszego kraju. 

Nauczmy się stawkować

Odpowiednie stawkowanie to klucz do sukcesu. Musimy nauczyć się umiejętnie dobierać stawki. Najlepiej przyjąć sobie jakąś metodę i na jej podstawie wybierać stawki dla poszczególnych spotkań. Istnieje wiele atrakcyjnych taktyk, które mogą nam pomóc. Na początku można zastosować granie stawką płaską, w której każdy typ będziemy obstawiać za tę samą kwotę lub stawką procentową, w której na każdy typ przeznaczymy kilka procent naszego budżetu. Stawka pojedynczego zakładu nie powinna być wyższa niż 5% naszych funduszy przeznaczonych na grę. Nigdy nie należy stawiać wszystkich pieniędzy na jeden zakład!

bukmacher betclic legalnie w polsce
Najlepszy legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Nie obstawiajmy wszystkiego

Osoby początkujące mają tendencje do obstawiania wszystkiego co jest w zasięgu ich ręki, zwłaszcza jeśli bukmacher wyróżni dany kurs w swojej specjalnej ofercie. Nieważne więc czy to hokej, tenis czy krykiet – obstawiamy. No jest to niestety duży błąd. Dużo lepszym sposobem będzie skupić się na jednej, konkretnej dyscyplinie sportu i dokładnie analizować wszystkie spotkania, które chcemy zagrać. Jeśli chcemy stać się dobrym typerem musimy każdego dnia śledzić wszystkie informacje o dyscyplinie, którą chcemy obstawiać. Im lepszej analizy dokonamy, tym większe szanse, że nasz typ okaże się trafiony. 

Im mniej zdarzeń na kuponie tym lepiej

Wbrew pozorom, najlepiej obstawiać kupony, na których znajduje się jedno lub dwa spotkania. Co prawda tracimy wtedy te wszystkie mnożniki, promocje i bonusy, ale za to mamy naprawdę duże szanse na wygraną. Każdy kolejny dodatkowy mecz na kuponie drastycznie obniża nasze możliwości na zdobycie wygranej. W miarę nabierania doświadczenia można pozwolić sobie na więcej, ale początki muszą być ostrożne.

Zachowaj zimną krew w bukmacherce

Każdy nasz typ musi być obstawiony bez emocji. Jeśli czujemy sympatię do danej drużyny – nie obstawiamy, jesteśmy pod wpływem alkoholu – nie obstawiamy, jesteśmy źli bo przegraliśmy dwa kupony – nie obstawiamy. Zachowanie zimnej krwi jest niezwykle ważne, gdyż pod wpływem emocji bardzo często zdarza się popełniać złe i nieprzemyślane decyzje. W takich chwilach dużo lepiej odpuścić sobie wieczór i wyjść na spacer, żeby zrobić sobie małą przerwę od sportu. Dużo na tym nie stracimy, a możemy wiele zyskać.