Wszystkie firmy bukmacherskie łączy jedna rzecz: każda z nich ma mocno rozwiniętą ofertę dla fanów piłki nożnej. Piłka nożna to dyscyplina sportu, która wśród typerów cieszy się największą popularnością. Nie ma zatem się co dziwić temu, że firmy bukmacherskie mają dla fanów piłki nożnej szereg zróżnicowanych propozycji. W dzisiejszym artykule doradzamy, czym należy kierować się podczas obstawiania zakładów na piłkę nożną.

jak obstawiać mecze piłki noznej
Jak obstawiać mecze piłki nożnej w zakładach online?

Jak obstawiać mecze?

Podczas obstawiania meczów piłki nożnej zawsze należy kierować się kilkoma istotnymi zasadami. Przede wszystkim, dużą uwagę trzeba zwracać na rangę rozgrywanego spotkania. Gdy będzie to mecz towarzyski, to w większości przypadków nie zagra w nim skład podstawowy, a trener będzie chciał eksperymentować nad różnymi kombinacjami zawodników. Gdy ranga wydarzenia jest większa, zawodnicy muszą robić wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Druga zasada, o której zawsze trzeba pamiętać jest taka, że piłkarze z reguły częściej wygrywają na swoim boisku. Dlatego obstawianie meczów nie jest takie proste jak się komuś wydaje.

polski bukmacher sts bonus bez depozytu 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Kursy i marże na piłkę nożną u bukmacherów

Różnice w kursach i marżach widać w szczególności w meczach piłkarskich. Kursy mogą wahać się od 0,5 do nawet 2,0. Bardzo wiele uzależnione jest od marży, jaka nałożona jest przez danego bukmachera na konkretne wydarzenie. Im niższa jest marża, tym oczywiście wyższy jest kurs. Od czego zależy wysokość marży? Przede wszystkim uzależniona jest od danej dyscypliny sportowej oraz od ligi. Na mecze realizowane w ramach Premier League prowizje będą na pewno o wiele wyższe niż na mecze rozgrywane w polskiej trzeciej lidze piłkarskiej. Jest to związane z tym, że o wiele prościej obstawić mecz rozgrywany między popularnymi drużynami piłkarskimi niż takimi, których praktycznie nikt nie zna. Dla niektórych graczy taka sytuacja może być komfortowa, ponieważ specjalizują się wyłącznie w meczach niskoligowych. Zdecydowana większość graczy preferuje jednak obstawianie meczy z popularnych lig. 

Jak wygląda wysokość marży u poszczególnych polskich bukmacherów? Najniższa marża na mecze rozgrywane w ramach polskiej Ekstraklasy obowiązuje u bukmachera forBET – jego marża wynosi mniej niż 4,0, a dokładnie 3,62. Niskie marże ma także bukmachera Fortuna (4,18) oraz LV BET (4,23). Jeśli chodzi o Premier League, najniższa marża obowiązuje także w przypadku Betfan i wynosi 4,39. Kolejno znajduje się Totalbet z wynikiem 4,92 oraz LV Bet z 5,40. Kolejni bukmacherzy mają znacznie większe marże, które wynoszą nawet powyżej 7,0. 

Betfan to bukmacher, który ma także bardzo niskie marże na mecze rozgrywane w ramach ligi niemieckiej. Jego marża wynosi 4,64. Bukmacher Totalbet pobiera prowizję, której wysokość wynosi 5,11, zaś Totolotek i Fortuna potrącają po 6,33. Widać po tych liczbach wyraźnie, że oferta poszczególnych firm bukmacherskich mocno różni się w zależności od dyscypliny a także faz konkretnych rozgrywek. forBET oraz Fortuna to bukmacherzy, którzy w sposób pozytywny wyróżniają się na tle pozostałych firm bukmacherskich. Wielu ekspertów podkreśla, iż są to internetowi bukmacherzy oferujące najlepsze kursy.