Obstawianie meczów u bukmachera może wydawać się dla wielu bardzo proste. Wybierasz mecz, stawkę, typ i czekasz na wynik. Prawda jest jednak niestety inna. Zakłady bukmacherskie nie są proste, zwłaszcza gdy ktoś chce wygrywać, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. Dla początkujących graczy zakładów sportowych ten świat może być duży i mylący, więc postanowiliśmy, że stworzymy poradnik dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie zakładów bukmacherskich online.

jak obstawiac w zakładach bukmahcerskich
Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich żeby wygrywać pieniądze?

Sukces obstawiania zależy od zarządzania pieniędzmi

Nie zapanujesz nad tym, jak pracują legalni bukmacherzy i jak wygląda sport. Masz jednak pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Większość osób z natury jest zachłanna i nie można tego zlekceważyć. To nie tylko moment, kiedy obstawiamy coraz więcej pieniędzy, by odkuć się po przegranej. Podobnie jest po wygranej. Instynkt mówi nam wtedy, że jeśli wygramy raz to uda nam się znowu i znowu. Chcemy wygrać więcej i więcej. Nawet nie wiesz, ile osób tak robi, więc nie martw się, nie jesteś sam. Najgorsze co możesz zrobić to postawić całą wygraną na kolejny zakład. To najszybsza droga, by stracić te pieniądze.

Wiele książek o zakładach i poradników dla typerów mówią, że nie powinieneś obstawiać więcej niż 1-2% swojego kapitału na zakład. By jednak takie zakłady były opłacalne, trzeba mieć spore środki. Dlatego dla początkujących dopuszczalne jest obstawianie około 5% całości. Jeśli masz więc 200 zł, twój zakład powinien być nie większy niż 10 zł.

polski bukmacher sts bonus bez depozytu 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

To może wydawać się trudne, ograniczające i nudne, ale jeśli nie chcesz, żeby nastąpiła w twoim życiu katastrofa finansowa, to jest to jak najbardziej sensowne. Jeśli będziesz obstawiać mecze na niewielkie procenty pieniędzy, to przetrwasz nawet długie pasma niepowodzeń. Twoje fundusze będą na dobrym poziomie tylko i wyłącznie wtedy, gdy będziesz minimalizować ryzyko i jednocześnie generować zysk. Brzmi jak coś niemożliwego, prawda? Spokojnie, wszystko można zrobić. Masz już podany sposób na zabezpieczenie swoich środków. Jeśli będziesz wygrywać, twoje stawki będą rosnąc, więc wygrane będą coraz większe.

Zakłady bukmacherskie z value

By osiągnąć sukces w zakładach bukmacherskich, trzeba typować zwycięzców po wysokich kursach. Trzeba się dokładnie zagłębić w ten temat, by odnotować zyski w dłuższym okresie. W dużym skrócie zakłady z value, to te, których kursy są zbyt wysokie. To może być skutkiem błędu bukmachera. Bukmacherzy jak STS czy Betfan jednak nie popełniają wielu takich błędów, a osoby na giełdach także zyskują coraz większe doświadczenie. To sprawia, że znalezienie takich zakładów jest coraz trudniejsze, ale trudna praca popłaca!

bukmacher betclic legalnie w polsce
Najlepszy legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Jak znaleźć wartość zakładu?

Pierwszy krok do znalezienia wartościowego zakładu to wyliczenie procentu prawdopodobieństwa, który wpisany jest w kurs bukmachera. To nie jest tak trudne, jak się wydaje. Wystarczy, że liczbę 1 podzielisz przez wartość kursu bukmachera, a wynik pomnożysz razy 100. To da Ci procent, który pokazuje, jak bukmacher obstawia szanse danej drużyny lub zawodnika.

Otrzymany wynik porównaj z obliczeniami, które sam zrobiłeś. Możesz uznać, że procent jest za duży, bo ktoś jest kontuzjowany albo drużyna nie ma motywacji po zmianie trenera. Wtedy możesz obstawić przeciwko tej drużynie, a to może być twój zakład z value.

Kluczowe dla znalezienia wartości jest zawsze własne wyliczanie wyniku i kursu bukmachera. Jeśli nie jesteś pewien tej metody, możesz wypróbować ją na sucho. Całe pojęcie szukania value jest jednak procesem, który musi być rozciągnięty w czasie. Tylko wtedy sprawdzisz, czy jest skuteczny, a twoje obliczenia poprawne. Jeśli twój kapitał wzrasta to znak, że dobrze liczysz.

Pozwól innym pracować za Ciebie

Internet oferuje Ci mnóstwo typów na mecze. Nie każdy z nich jest darmowy, ale znacząca część tak. Jeśli znajdziesz dobry serwis, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi typami, to korzystaj z nich, ile możesz. Takie typy często pokazują wartość tam, gdzie sam byś nie znalazł.

Wartość takich danych jest im wyższa, im bardziej utalentowany jest dany typujący. Taka analiza często zawiera najważniejsze informacje, takie jak forma, kontuzje, motywacja czy wiele innych. To dobry fundament to własnych zakładów. To może być przydatne dla osób, które chcą obstawiać mniejsze lub nieprofesjonalne ligi. Tacy typerzy często mają znacznie lepsze informacje niż bukmacherzy.

bukmacher online w polsce betfan
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus cashback

Darmowe strony mogą być przydatne, ale czy warto za nie płacić… To już zależy. Może okazać się, że nie ma powodu płacić za typy kogoś innego. Taka osoba może okazać się nieprofesjonalna, a jej typu całkowicie błędne. Czemu ktoś, kto ma tak dobre informacje, miałby sprzedawać swoje przemyślenia, a nie grać samemu?

Bądź zdyscyplinowany bądź przegrasz

Dyscyplina. To cecha, która jest wręcz wymagana od każdego gracza. Musisz być zdyscyplinowany zarówno kiedy przegrywasz, ale także, kiedy wygrywasz — ma to związek z zarządzaniem twoim kapitałem. Ciesz się swoją wygraną, ale nie uważaj się za nieomylnego. To nic dziwnego, że będziesz czuć się niepokonany, ale prawda jest taka, że nie jesteś najlepszy w tym, co robisz i nie raz jeszcze przegrasz. Sukces będzie Cię kusić do podnoszenia stawek, wchodzenia w zakłady, które normalnie nie są w okręgu twoich zainteresowań czy są z innej dyscypliny. Spokojnie, nie tylko ty tak masz — każdy człowiek jest zachłanny w jakimś stopniu.

Podobny efekt występuje także przy porażkach. Wtedy jednak czujemy, że musimy odrobić stracone pieniądze. Nasze stawki wzrastają, a zakłady zaczynamy wybierać niemal na chybił trafił. Taka desperacka droga sprawia, że będziesz tracił coraz więcej i więcej pieniędzy obstawiając nawet tajwańską ligę piłki nożnej, bo będziesz chciał odzyskać stracone pieniądze. Alkohol i inne używki jeszcze bardziej wzmacniają ten efekt. Omijaj wtedy też pokera i kasyna, ponieważ możesz stracić cały swój kapitał.

Musisz pamiętać, że sukcesy w zakładach nie przyjdą szybko. Nie oczekuj, że będziesz miał samochód po 2 miesiącach zakładów, kiedy zaczynasz z 200 zł. Początki będą mozolne i trudne, ale im więcej doświadczenia zyskasz, tym będzie lepiej. Trzymając się tych wskazówek, twoja droga do sukcesu będzie trochę prostsza niż gdybyś miał wszystko robić samemu. Nie oczekuj, że na początku będziesz znajdywać każdy zakład z value i że każdy wygrasz. To jednak nic złego. Każdy przecież gdzieś zaczynał.