Coraz więcej ludzi interesuje się grą w golfa i obstawianiem zakładów właśnie na ten sport. Ale jak zacząć obstawiać zakłady właśnie na tą dyscyplinę sportową? O tym dowiesz się już za chwilę!

Jak obstawiać zakłady na turnieje golfowe? Poradnik dla początkujących

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do sukcesu jest poznanie typów na dostępne zakłady na golfa i nauczenie się, jak określić te najcenniejsze, jeśli chodzi o interesujące nas zawody. Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z golfem, powinni najpierw zebrać informacje o sytuacji poszczególnych graczy i warunkach pola golfowego na dany turniej. Naturalnie to nie wszystko, ponieważ poznanie rodzajów zakładów bukmacherskich na kluczowy sport również jest ważnym aspektem gry.

Poznaj lepiej swoich faworytów

Bazując na mocnych i słabych stronach danego gracza, warto jest sprawdzić, na których czują się oni lepiej. W końcu może to się przełożyć na ich wyniki w różnych szczeblach danego turnieju. Dlatego zanim wybierzesz zakład, spróbuj prześledzić ich poczynania i sprawdź, na jakim polu są najlepsi – na którym polu idzie im najgorzej i na jakich warunkach preferują grę golfa. Najlepsi gracze są w dużej mierze uniwersalni, ale jest ich niewielu i przez większość czasu nie warto ich obstawiać, ponieważ zbyt duża ilość graczy będzie stawiała właśnie na tego zawodnika, co sprawi że legalny bukmacher obniży kursy, sprawiając że zakład stanie się nieopłacalny dla ciebie.

sts bonus 2020 za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Postaraj się znaleźć jak najwięcej informacji na temat swoich zakładów

Niewielu ludzi pomyślałoby, że liczby takie jak średni wynik i dokładność uderzeń są wystarczające dobre jako wskaźniki sukcesu w zakładach na golfa. Jeśli jednak chcesz skorzystać z bardziej zaawansowanych metod analizy bukmacherskiej, najlepiej poszukać statystyk dotyczących samego golfa, takie jak :

  • na jakim polu rozgrywane będą następne zawody
  • czy zawodnicy są dobrze przygotowani
  • kontuzje
  • czy pandemia pokrzyżuje plany turnieju

Naturalnie są to podstawy, jednakże warto jest wziąć je pod uwagę.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co jeszcze warto wiedzieć o zakładach na golfa?

Przede wszystkim ten rodzaj gry nie jest zbyt popularny w naszym kraju. Zakłady golfowe są niewątpliwie bardziej popularne w Ameryce Północnej. Dlatego, aby obejrzeć mecz na żywo, trzeba czekać do późna, zanim będzie można go obejrzeć – ponieważ zwykle jest wtedy późno w nocy (2-4 rano).

Ponadto zwykle większość polskich bukmacherów nie będą oferować zakładów golfowych z racji małej popularności. Co prawda Fortuna rzeczywiście oferuje takie zakłady, ale w porównaniu z notowaniami zagranicznymi zakładów jest ich bardzo niewiele, dlatego można śmiało powiedzieć, że żaden bukmacher nie ma przyzwoitych ekspertów i nie ma zbytniej wiedzy w tej dyscyplinie sportu, dlatego też jeśli masz odpowiednią wiedzę, to szansa na zarobienie jest całkiem realna.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.