Każdemu graczowi wydaje się, że obstawianie meczów to tylko zaznaczenie na kuponie typu i po sprawie, samo powinno się wygrać. Niestety tak nie jest, jeśli nie poświęcimy swojego czasu na analizę to najczęściej taki kupon będzie wyrzucony. Każdy z nas popełnia błędy, często nawet nieświadomie. Typerzy nie są tutaj wyjątkiem. Jakie to są błędy? Czy też je popełniasz? 

jak obstawiac mecze
Jak obstawiać mecze w internecie żeby nie przegrać?

Największe błędy popełniane podczas gry u bukmachera

1) Sny o wielkich wygranych

Wielu graczy, którzy zaczynają swoją przygodę z zakładami, marzy o niezwykle szybkim, a przede wszystkim dużym zastrzyku gotówki. Takie marzenia rosną z każdą informacją o kolejnej dużej wygranej. Czy jednak jest to takie proste? Niestety nie. Wygranie takiego zakładu zdarza się raz na kilkaset lub nawet kilka tysięcy zakładów. Próbując wygrać olbrzymią sumę za jednym zamachem, tak naprawdę będziesz tylko w zawrotnym tempie tracić swoje środki.

Na stronie bukmachera www.sts.pl często widać jakie kupony obstawiają i czy są one wygrane, takich wygranych kuponów wcale nie jest dużo, większość jednak typerów przegrywa.

2) Granie AKO 

Mimo popularności internetu wiele osób nadal pierwszą przygodę z zakładami bukmacherskimi zaczyna w stacjonarnych punktach. Tam często pod wpływem impulsu puszczają taśmy, czyli obstawiają wiele zdarzeń na jednym kuponie. Robią tak, ponieważ z każdym kolejnym meczem na kuponie wzrasta jego kurs, a co za tym idzie możliwa wygrana (patrz punkt pierwszy).

polski bukmacher sts bonus bez depozytu 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Zapomina się wtedy jednak o tym, że z każdym zdarzeniem nasza szansa na wygraną maleje w zatrważającym tempie. Najłatwiej pokazać to na przykładzie. Obstawiając 5 zdarzeń, które mają 90% szans na wygraną, nasza szansa na wygranie kuponu wynosi… niecałe 60%!

3) Obstawianie faworytów

Prawdziwe skarby u bukmachera nie czekają na meczach Juventusu, Bayernu czy drużyn z Manchesteru z mniej znanymi konkurentami. Takie zakłady są wręcz czymś przeciwnym do tego, czego oczekujemy. Ryzyko, które podejmujemy, kiedy obstawiamy takie kupony, jest często nieproporcjonalne do otrzymywanych korzyści.

Takie mecze, gdzie widoczny jest faworyt wykorzystują bukmacherzy jak na przykład Polski STS, który lubuje się w zaniżaniu kursów na faworytów, w ten sposób wpuszczają graczy w „maliny”.

Przecież nawet najlepsze ekipy, zwłaszcza ostatnio, mają gorsze dni. Patrząc na opłacalność, zakłady na faworytów prawie nigdy nie są opłacalne — ich kursy są bowiem często zaniżane przez ilość obstawiających.

4) Obstawianie niskich kursów

Wielu początkujących popełnia ten błąd, że kieruje się jedynie kursem, który ustalił bukmacher. Kurs nie oznacza nigdy prawdziwej szansy na odniesienie sukcesu. Na każdy kurs wpływ ma wiele różnych czynników: historia, kontuzje, aktualna forma i wiele więcej. Musisz pamiętać, że legalni bukmacherzy przeważnie wiedzą więcej niż gracz.

Czasami zdarza się, że ta wiedza wykorzystywana na niekorzyść graczy, co sprawia, że Ci przegrywają. Warto więc samemu analizować statystyki zespołów i wszystkie informacje dotyczące spotkania. To sprawi, że będziemy mieć większe szanse na odniesienie sukcesu. 

betclic online bonus 2020
Najlepszy legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

5) Impulsywność

Wiele osób jest kąpanych w ciepłej wodzie i decyduje się od razu grać za duże stawki. Taka droga bardzo często prowadzi do szybkiej utraty całej gotówki i smutnej porażki. Warto na początku obstawiać mecze bez pieniędzy. Jak? Wystarczy do tego arkusz kalkulacyjny lub zeszyt i chęć do analizowania poszczególnych zdarzeń. Taki test może nam sporo powiedzieć o naszej wiedzy i umiejętnościach.

Jeśli zauważysz, że twoje typy są trafne, a twój wirtualny zysk byłby zadowalający, możesz zdecydować się na grę za pieniądze. Jeśli jednak jest odwrotnie i twój wirtualny budżet jest pod kreską, warto zastanowić się nad swoją techniką obstawania lub nad grą ogólnie.

6) Niewystarczająca wiedza

Obstawianie meczów w zakładach online to bardzo specyficzne zajęcie. Wiele osób jednak lekceważy całą specyfikę tej zabawy i są bardzo pewne swoich umiejętności i posiadanej wiedzy. To często kończy się całkowitą porażką gracza, który traci wszystkie pieniądze przeznaczone na obstawianie. Osiągnięcie sukcesów w obstawianiu nie zależy od szczęścia. By wygrywać trzeba mieć odpowiednią taktykę, sporą dawkę wiedzy i trochę wyrachowania.

Nikt nie posiada tych wszystkich umiejętności od samego początku obstawiania. Rozwijają się one wraz z czasem i graniem. Nie znając podstawowych pojęć i nie rozumiejąc sposobu działania kursów bukmacherskich, nie mamy żadnych szans na dysk.

7) Emocje władające umysłem

Jak często słyszycie, że ktoś musi się odegrać? Często, prawda? Takie słowa można usłyszeć w zwłaszcza w chwilach, gdy ktoś dopiero przegrał. To straszny błąd i ostrzeżenie, że możemy być blisko uzależnienia od hazardu. Wiele osób jednak całkowicie ignoruje takie symptomy i gra dalej. Płacą za to olbrzymią cenę. Często tracą nie tylko wszystkie pieniądze, które miały przeznaczone na granie u bukmachera, ale także czasami inne oszczędności. Zdarza się, że to także początek uzależnienia, które może zniszczyć czyjeś życie. 

8) Chybił trafił 

Często zdarza się, że gracze stawiają swoje pieniądze na zdarzenia, które są dla nich całkowicie obce. Jest tak, ponieważ chcą się odegrać, przyciągnął ich kurs albo po prostu chcą zabić monotonie. To olbrzymi błąd. By odnieść sukces, trzeba się w czymś wyspecjalizować. Skupienie się na wybranym sporcie albo nawet na konkretnej lidze pozwoli Ci szybciej osiągnąć wymagany stan wiedzy. Każdy profesjonalny gracz ma swoje wybrane maksymalnie 2 dyscypliny, które obstawia.

9) Emocje

Serie wygranych i przegranych to bardzo podobne zdarzenia, które działają na tych samych zasadach. Najczęściej ciężko nam wtedy przestać obstawiać. Chcemy się odegrać po przegranych albo kontynuować zwycięską serię. Brak umiejętności, by powiedzieć „dość” w takim momencie to bolączka wielu graczy, która prowadzi do straty pieniędzy, a nawet do uzależnienia. Obstawianie meczów nie jest zabawą, która nie przynosi konsekwencje. By obstawiać u bukmachera, trzeba się odpowiednio psychicznie przygotować.

10) Chaotyczne granie 

Brak strategii, którą człowiek się kieruje podczas grania to bardzo duży problem. Krótkowzroczność nigdy nie przyniesie nam oczekiwanych efektów. Obranie i trzymanie się strategii to świetny sposób na uniknięcie olbrzymich strat i uzależnienia od hazardu. Jeśli tylko będziesz realizować swoje założenia i będziesz świadomy swoich kroków, będziesz w stanie zapanować nad budżetem i swoją grą, a to może doprowadzić do wygranych.

Najważniejsze jest jednak to, że musisz pozbyć się myśli o szybkich pieniądzach. Regularne zarobki są możliwe, ale tylko po odpowiednim przygotowaniu i kiedy mamy chłodną głowę. Można sparafrazować słowa Doyla Brunsona i powiedzieć, że zakłady bukmacherskie to trudny sposób na łatwe życie.