Hokej na lodzie jest sportem dość specyficznym, bo popularnością cieszącym się wyłącznie w określonych regionach świata, przede wszystkim w Kanadzie, USA oraz krajach skandynawskich. Mimo, że to właśnie tam jest praktykowany na najszerszą skalę i przyciąga do siebie mnóstwo kibiców, również w Polsce znajduje swoich zwolenników. To z kolei przyczynia się do jego obecności w ofercie polskich bukmacherów. Jak go typować, by odnosić w tym sukces? Jakie są najciekawsze rynki właśnie na hokej i którego bukmachera wybrać do obstawiania tej dyscypliny? To tylko niektóre z kwestii, których opisania możecie spodziewać się w tym poradniku.

zakłady bukmacherskie na hokej
Jak obstawiać zakłady na hokej na lodzie

Jak obstawiać hokej na lodzie?

Typowanie hokeja na lodzie nie należy do najłatwiejszych – przede wszystkim właśnie ze względu na jego znikomą popularność w naszym kraju. Podstawą typowania, jak każdy wie, jest dokładna analiza – ta jest tym trudniejsza, że często znaleźć jej sprawdzone, polskie źródło. Trzeba posiłkować się tymi zagranicznymi, co wymaga jednak znajomości języka angielskiego (albo któregoś z tych skandynawskich). To właśnie ta analiza bukmacherska jest kluczowa, bo pozwala nam dokonywać wybór popartych wiedzą, logiką. Po prostu takich, które mają wysokie szanse na powodzenie. Typowanie hokeja to jednak nie tylko analiza, ale też:

  • perfekcyjna znajomość zasad – bez znajomości zasad w hokeju ciężko nam będzie wykazywać się skutecznością w obstawianiu tak specyficznej, ale zarazem brutalnej i nieprzewidywalnej dyscypliny sportu, jak hokej na lodzie. Nie wystarczy więc obejrzeć kilku meczów, by zacząć obstawiać, a swoją wiedzę warto popierać teorią z książek, i „praktyką” wynikającą z oglądania meczów;
  • śledzenie kolejnych spotkań – aby skutecznie obstawiać hokej, musimy wiedzieć, jak wyglądają spotkania w jego obrębie. Ich oglądanie, najlepiej na żywo, da nam najlepszy wgląd na to, co liczy się w nim najbardziej, ale też jak na lodowisku radzą sobie poszczególne drużyny. Hokejem warto się interesować – przynajmniej jeśli we własnym obstawianiu chce się być sukcesywnym. Poleca się przy tym skupienie na zaledwie jednej lidze i opanowanie jej do perfekcji.
  • wybór właściwego bukmachera – w przypadku hokeja na lodzie wybór odpowiedniego bukmachera, u którego składać będziemy nasze zakłady jest wręcz kluczowy. Jest to bowiem dyscyplina dość niszowa, traktowana przez wielu operatorów po macoszemu i pokrywana przez wielu z nich w sposób niesatysfakcjonujący. Warto postawić na podmiot, który da nam dostęp do wszystkich meczów w obrębie ligi, na której się skupiamy, a przy okazji zaoferuje kursy atrakcyjne, czyniące obstawianie rentownym. Bukmacherów, którzy na pewno są godni zaufania prezentujemy w ostatniej części poradnika – nie trzeba posiadać konta wyłącznie u jednego. Warto założyć u kilku, by zapewnić sobie jeszcze większy i szybszy wybór najlepszej oferty.
sts poker online
Betgames STS – legalne gry karciane z bonusem

Najpopularniejsze zakłady bukmacherskie na hokej na lodzie

Podobnie, jak w przypadku większości sportów zespołowych, w hokeju na lodzie najpopularniejszą opcją typowania jest wskazywanie zwycięzcy lub wyniku remisowego (model 1X2). Nie jest to jednak jedyna możliwość, a wielu polskich bukmacherów jak STS czy Betfan daje nam dostęp również do tych rynków:

  • Zwycięzca spotkania – wskazujemy na zwycięzcę, bez opcji remisu – remis oznaczać będzie zwrot środków przeznaczonych na zakład.
  • Wynik tercji – wskazujemy na dokładny wynik konkretnej tercji.
  • Ilość bramek – obstawiamy, ile bramek padnie, zwykle w modelu poniżej / powyżej.
  • Dokładny wynik – bardzo rentowny, choć trudny – zwłaszcza w przypadku hokeja, w którym bramek może paść mnóstwo – rynek.
  • Strzelec bramki – rynek dostępny przede wszystkim w obrębie zakładów na żywo.

Uwaga! Wspomniane przez nas powyżej rynki są tymi przykładowymi – mogą się różnić w zależności od konkretnego operatora (część może niektórych nie oferować, a część – dawać dostęp do jeszcze innych).

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Bukmacherzy z najciekawszą ofertą na hokej na lodzie

Pomimo bycia niszowym w naszym kraju, hokej znaleźć można w ofercie każdego działającego na rynku polskim bukmachera. Poniżej przedstawiamy tych, którzy wychodzą z najlepszą ofertą właśnie na niego, ale i tych, którzy ogólnie i obiektywnie są warci zainteresowania.

Hokej na lodzie w STS

Jako że STS jest obecnie liderem na polskim rynku bukmacherskim, prezentuje ofertę właśnie na poziomie lidera – również jeżeli chodzi o hokej na lodzie. Bukmacher STS pokrywa spotkania z większości najpopularniejszych lig, dając możliwość sięgania po wiele rozmaitych rynków bukmacherskich. Ciekawie prezentuje się jego bonus powitalny, dający nawet 1200 złotych od pierwszej wpłaty na darmową grę, realizowany na bardzo prostych zasadach.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Hokej na lodzie w Fortunie

Fortuna to również bukmacher doświadczony i bardzo skutecznie walczący z konkurencją. Wychodzi do typerów z bardzo szeroką ofertą na hokej na lodzie, zawierającą w sobie mnóstwo spotkań z popularnych lig (w tym NHL), ale i tych rozgrywanych na szczeblu reprezentacyjnym. Jak wszystkie inne dyscypliny także hokej można obstawiać w aplikacji bukmacherskiej, którą firma bardzo sprawnie promuje. Fortuna prezentuje solidne bonusy powitalne (aż trzy), ale też unikalny program lojalnościowy, w ramach którego zbieramy możliwe do wymiany na nagrody punkty po prostu typując kolejne spotkania.